Nawigacja

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, tym samym włączając się w ogólnopolską akcję bicia rekordu przez szkoły na terenie całego kraju.

 • Do Hymnu! - uczestniczymy w ogólnopolskim konkursie

  2 października o godz. 9.00 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkurise "Do Hymnu". 

  Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramachWieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

  Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasza szkoła oprócz Hymnu Państwowego wykonała dwa utwory Boże coś Polskę oraz Gaude Mater Polonia. Oto jak śpiewaliśmy:

   

 • Dla Niepodległej - akcja najmłodszych

  Dla Niepodległej - akcja najmłodszych

  „Dla Niepodległej”

  Uczniowie z klas 1-3 SP wzięli udział w szkolnej akcji „ Dla Niepodległej”. Tworząc serce dla wolnej       i bezpiecznej POLSKI, chcieliśmy włączyć się w świętowanie 100- lecia odzyskania Niepodległości. 

  Organizatorki akcji:                            

  Magdalena Gajtkowska, Katarzyna Piotrowska Naskręt

   

 • Konsultacje dla rodziców

  Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami według harmonogramu

  06.11.2018r. Szkoła Podstawowa

  kl. 0 - III - w godz. ustalonych przez wychowawcę

  kl. IV - VIII - od 17.30 - 19.30.

  07.11.2018r. kl. III Gim., Liceum Ogólnokształcące

  w godz. 17.30 - 19.30.

  Szczegółowy plan spotkań (dostępność nauczycieli w poszczególnych salach) będzie wywieszony w dniu konsultacji.

 • Msza św. w kaplicy szkolnej

  Msza św. w kaplicy szkolnej

  W dniu jutrzejszym (poniedziełek 05.11.) z racji Mszy św. społeczności szkolnej w intencji zmarłych z naszych rodzin o godz.10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, nie będzie Mszy św. w kaplicy szkolnej o godz.7.30.

 • Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  Nasze Centrum Kultury Calasanz oraz nasi specjalni goście- instruktorzy Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski serdecznie zapraszają na cykl warsztatów tanecznych, które odbędą się w ramach Centrum Kultury Calasanz w naszej szkole. Będą to tańce balfolkowe oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tańców tradycyjnych, przede wszystkim z zachodniej Europy. To zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne.

  Spotykamy się 10 listopada (sobota) o godzinie 10:00 na małej sali gimnastycznej. Warto przyjść w wygodnym stroju- mamy i córki jak najbardziej mogą założyć spódnice :-).
  Wszystkich obowiązuje obuwie z miękką podeszwą.
  Czas trwania zajęć ok. 1.5 h
  Po zajęciach możliwość złożenia dobrowolnych datków na cele naszego centrum.
  Uwaga!
  Osoby, które będą chciały wziąć udział w zajęciach proszę o zgłoszenie mi tego faktu librusem do 9 listopada- można także przyprowadzić na zajęcia znajomych/sąsiadów z dziećmi.
  Serdecznie zapraszamy!

 • Wspomnienie o zmarlych

  Wspomnienie o zmarlych

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Naszą pamięć o zmarłych, którzy byli nam bliscy wyrazimy w modlitwie podczas Mszy św. 5 listopada o godz. 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Chcemy modlić się za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, tych którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, zmarłych powstańców wielkopolskich, a także za tych o którcyh nikt nie pamięta w modlitwie. 

 • Sportowy sukces szkoły

  Sportowy sukces szkoły

  Pijarska sekcja zapasów zajęła pierwsze miejsce w otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania w zapasach sumo.Gratulacje dla zawodników i trenerki Marty Erbert

 • Spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Dzieci. 

  Spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Dzieci. 

  Spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Dzieci. 
  W sobotę 27.10.2018 r uczniowie klasy 2a mieli okazję uczestniczyć w wykładzie inauguracyjnym  pt. Dlaczego krowa daje białe mleko, skoro je zieloną trawę?. Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Propozycję otrzymaliśmy dzięki udziałowi w projekcie Matematyka z klasą. Zauważamy, że królowa nauk towarzyszy nam w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie. Matematyka jest wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. 
  Czekamy na kolejne spotkanie. 

   

 • Konkursowy sukces

  Konkursowy sukces

  Z wielką radością informujemy, że Paweł Kociucki uczeń klasy VIII B zajął 3 miejsce w XII Wielkopolskim Konkursie Historycznym: BOHATEROWIE WIELKOPOLSKIEJ DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI ZAKOŃCZONEJ ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918 - 1919. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   

 • Zapraszamy na wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

  Zapraszamy na wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

  Zapraszamy na wykład pod tytułem " Trucizny wokół nas ".

  Termin i miejsce: 18 października 2018 r., godz. 17.00, sala 102C, I piętro, CDWTCh, ul. Berychowo 4.

  Wykładowca: dr hab. inż. Łukasz Chrzanowski

 • XVIII Dzień Papieski w naszej szkole

  XVIII Dzień Papieski w naszej szkole

  We wtorek 16 października 2018 r. w naszej szkole odbył się XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa
  Z tej okazji klasa 3a SP rozprowadzała cegiełki w postaci świeczek, a uzbieraną sumę przekazała na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku zbiórka przekroczyła nasze najśmielsze marzenia. Uzbieraliśmy aż 857,10 zł.
  Wśród darczyńców została przeprowadzona loteria, w której do wygrania była płyta Arki Noego oraz książka.
  Szczęśliwcami okazali się Marcin Zysnarski z 3b LO(płyta) oraz Zosia Cenkiel z klasy 1a SP(książka)
  Serdecznie gratulujemy!!!
  Nagrody wręczymy osobiście.
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło!
  Zachęcamy do udziału w podobnych akcjach!
  Wanda Śpikowska i klasa 3aSP

 • Sukces

  Sukces

  Z radością informujemy, ze Zuzanna Kaczorowska, uczennica kl. III a naszego liceum otrzymała w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Gratulujemy!

 • Zagłosuj na naszą uczennicę!

  Zagłosuj na naszą uczennicę!

  Zapraszamy do zapoznania się z pracą Patrycji Majorowskiej uczennicy klasy 1B naszego liceum. W gimnazjum Patrycja wzięła udział w konkursie plastycznym Moja przygoda w muzeum. Jej pracę można oceniać w plebiscycie publiczności przy wystawie wyróżnionych prac uczestników XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-4-610-rusza_glosowanie_publicznosci_w.html.

 • Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

  Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

  Poniżej zamieszczamy linki do regulaminów do wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

  Regulaminy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

  Regulaminy Konkursów Przedmiotowych

  Dokumenty potrzebe do udziału w etapie szkolnym w konkursie:

  1. zal_1_karta_zgloszenia-1.doc

  2. zal_1a_oswiadczenie_rodzica.doc

  3. zal_1b_zgoda_rodzica.doc

 • Terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum

  Przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawoej praz kl. III gimnazjum.

  Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszają chęć uczestnictwa w etapie szkolnym do nauczyciela danego przedmiotu do 28 września. 

  Terminarz konkursów znajdziesz tutaj: https://cloud5.edupage.org/cloud/kalendarz_konkursow_2018-19_1.pdf?z%3AuwgrmCqXNPG6EckBtqjiKDaYlQonKaoWgl91JxqTKieSo0jeuXjAbKQ7azwkxFbf

 • Msza św. Wspólnoty szkolnej

  Msza św. Wspólnoty szkolnej

  W najbliższą niedzielę, 14 października 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

  W tym dniu przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, oprócz wspólnej modlitwy, niezabraknie papieskich kremówek, które po Mszy św. będzie rozprowadzał szkolny wolontariat.

  Tradycyjnie Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.   

  Zapraszamy!!!

  Termin Mszy św. został przesunięty z racji odbywajacych się 21 października (III niedziela miesiąca) wyborów samorządowych.

   

 • Zajęcia zawodoznawcze w Miejskiej Komendzie Policji

  Zajęcia zawodoznawcze w Miejskiej Komendzie Policji

  9 października 2018, w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego, klasy 7C i 8A wybrały się do Miejskiej Komendy Policji. Uczniowie spotkali się z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej codziennej pracy. Policjant omówił również metody ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, podczas których mogła zobaczyć między innymi w jaki sposób technik przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi zabezpiecza odciski linii papilarnych. Uczniowie zostali również poinformowani o tym, jak wyglądają egzaminy wstępne, żeby zostać policjantem. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Anetę Janeczko-Ric i p. Marcina Malkę.

 • 79 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  79 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  W dniu 27.09.2018 nasi licealiści brali udział w uroczystościach pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie udali się na wykłady i spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej w budynku Państwowej Akademii Nauk. Uczniowie byli obecni podczas uroczystości państwowych oraz modlitwy za poległych bohaterów. Brali udział  w wykładzie poświęconym pamięci kapitana Jana Wosia. Na spotkaniu obecna była jego córka. Po części oficjalnej młodzież miała okazję porozmawiać z kombatantami. Nasi uczniowie nagrali dwa wywiady, które zostaną zamieszczone w przyszłości na stronie internetowej naszej szkoły. Parę słów do młodzieży pijarskiej wygłosił 96-letni pułkownik Jan Górski, przekazując naszej młodzieży słowa umiłowania Ojczyzny.

 • Wykłady w Instytucie Historii UAM

  Wykłady w Instytucie Historii UAM

  W dniach 26.09 – 27.09 klasy akademickie (1a, 2a, 3a) brały udział w zajęciach organizowanych przez UAM. Wykłady poświęcone były niepodległości Polski jak innych narodów, które podobnie jak Polacy walczyły o swoją tożsamość i niezależność polityczną. Wszystko to było pięknym wypełnienie treści wykładów, spotkań i ćwiczeń uniwersyteckich. Nasi uczniowie wspólnie uczestniczyli w wykładach. Natomiast w małych grupach brali udział w ćwiczeniach i konserwatoriach. Dla klas pierwszych było to pierwsza okazja zobaczenia edukacji z nieco innej perspektywy. Uczniowie poznali miejsce, w którym edukacja łączy się z nauką a przeszłość wymiernie wpływa na to jest naszą codziennością.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy