Nawigacja

ŚWIETLICA

Oferta kulturalna

Witam
propozycje kulturalne na najbliższy weekend:
1. 29.09
Muzeum Narodowe
Sito Sztuki - Emocje września
godz. 11:15
Co przeczuwamy i jakie barwy uczuć w sobie skrywamy? Jaki kolor mają przygody lata i wakacji? Ciepły i złoty od słońca piasek nadmorski przesypuje w dłoniach nasza mama, a ręce moje i mojej siostry mają odcień kamieni i patyków zbieranych po drodze na szlaku... Nadajmy barwy wrześniowym refleksjom! Mama przygląda się córce, syn tacie... Stwórzmy rodzinne portrety naszych emocji!

Technika: suche i tłuste pastele
Prowadzenie: Sylwia Chudy-Leśnik
Miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9
Wstęp: 12 zł (w tym materiały plastyczne)

2. 29.09
Brama Poznania
Z klocków. Jak poukładać miasto
Wystawa trwa od 29 września do 2 grudnia. Towarzysząco odbywać się będą także warsztaty i spotkania poświęcone odkrywaniu dziedzictwa i krajobrazu miasta.
Jakie cechy powinien mieć zabytek? Czym jest w krajobrazie dobre sąsiedztwo? Dlaczego opieka nad zabytkami jest zadaniem społecznym oraz czy warto dbać wyłącznie o budynki? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć wśród historii poznańskich budynków. O pięciu z nich opowiemy na wystawie w Bramie Poznania.

wystawa 29.09 - 2.12.2018
wernisaż wystawy- 29.09.2018, godz. 16.00; Brama Poznania
wydarzenie inauguracyjne- 30.09.2018
warsztaty dla rodzin- 6.10, 13.10, 27.10, 17.11, 24.11.2018 r.
Szczegóły wkrótce na www.bramapoznania.pl

3.30.09 
CK Zamek godzina 12
Poranek dla dzieci: Biały Kieł

Główny bohater filmu to nietypowy szczeniak, który jest mieszanką wilka i psa. Uczy się jak przetrwać w zimnych krainach północy, ale często się gubi.
Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.


4. 30.09
os. Polan 100
PYRA- Biesiadowanie na POLANie
godz. 15:00-19:00
To zaproszenie do międzypokoleniowej biesiady w PYRĄ w roli głównej. W sercu osiedla Polan spotkają się dzieci, rodzice i seniorzy. Będą pieczone ziemniaki, ciasta domowej roboty, śpiewy i tańce.
W tym roku nasza PYRA ma ochotę na słodkości, dlatego ogłaszamy konkurs na najsmaczniejszy DŻEM domowej roboty: truskawkowy, morelowo-waniliowy, a może mirabelkowy? Zapraszamy gospodynie do pochwalenia się swoim kulinarnym talentem. Aby wziąć udział w konkursie należy przynieść słoiczek dżemu na imprezę. Specjalne jury złożone z największych smakoszy z DK Polan Sto dokona wyboru NAJLEPSZEGO DŻEMU 2018 roku.

5. Palmiarnia w Poznaniu
Palmiarnia Poznańska oraz Kawiarnia 7 kontynentów zapraszają na wystawę drzew Bonsai w dniach 5-7 października 2018 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej.

W sobotę oraz niedzielę o godz. 12.00 przewidziany jest pokaz kształtowania drzew Bonsai prowadzony przez Japońskie Ogrody Bonsai
szczegóły na http://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/

6. 30 września w godz. 11 - 17 na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu odbędzie się Festyn Rzemiosła. W ramach stanowisk ekspozycyjnych prezentowane będą tradycyjne rzemiosła - garncarstwo, tkactwo, plecionkarstwo, powroźnictwo, kowalstwo, rymarstwo, ciesielstwo, kołodziejstwo, bednarstwo - narzędzia, wyroby rzemieślnicze. Pracę rzemieślników będzie można obserwować na żywo w ramach prowadzonych pokazów. 
Wstęp na imprezę bezpłatny.

pozdrawiam
Krzysztof Juchacz

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
    60-688 Poznań
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy