Nawigacja

 • Z radością informuję że Kasia Zmyślińska z klasy 7 zajęła II miejsce w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK "DEO NATUS EST".

  Gratulujemy!!!

 • Zajęcia komputerowe bloguję z mamą w ramach Centrum Kultury Calasanz odbędą się wyjątkowo 11.12 (poniedziałek) o godzinie 17:00 w sali 207 Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne mamy z dziećmi do wspólnej zabawy. Oczywiście w zastępstwie może przyjść również tata:) Wstęp wolny(bez wcześniejszych zapisów)
  Za zmianę terminu przepraszamy!

 • Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania.

  Bądźmy razem na roratach o 7.15 w świetlicy. W tym roku będziemy przeżywać je ze św. Józefem.

  18 grudnia, w poniedziałek dotrze do naszej szkoły światło z Betlejem, przekażą nam je harcerze ze 177 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Baszta".

   

 • Ruszyła kolejna edycja konkursu Szkoła Małego Inżyniera. Jeśłi chcesz możesz oddać głos na naszą szkołę http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-474, każdy głos to większa szansa na wygraną i stworzenie w szkole pracowni robotyki.

 • W ramach Centrum Kultury Calasanz serdecznie zapraszam na najbliższe wydarzenia, które odbędą się w m-c grudniu:

  1. 09.12 (sobota) godzina 10:00- świetlica
  Warsztaty świąteczne, na których wykonamy ozdoby bożonarodzeniowe- zapraszamy chętnych rodziców z dziećmi
  Uwaga! 
  warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze zapisanie się na warsztaty, tak abyśmy mogli przygotować wystarczającą ilość materiałów
  Zapisy trwają do 07.12 u p. Pauliny Duszyńskiej lub p. Krzysztofa Juchacza (w szkole lub Lbrusem)- są jeszcze wolne miejsca:)

  2. 12.12 (wtorek) godzina 17:00- sala 207
  Zajęcia komputerowe Bloguję z mamą- serdecznie zapraszamy wszystkie chętne mamy z dziećmi do wspólnej zabawy. Oczywiście w zastępstwie może przyjść również tata:). Wstęp wolny(bez wcześniejszych zapisów)

  3. 14.12 (czwartek) godzina 16:00- sala 113
  II spotkanie przy kawie i ciastku dotyczące uroków Ziemi Świętej. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, dziadków przyjaciół naszej szkoły. Nasze zaproszenie kierujemy również do osób, które nie uczestniczyły w I wykładzie, a chciałyby wziąć udział w spotkaniu.
  Zbiórka w holu szkoły o godzinie 15:50
  Wstęp wolny (bez wcześniejszych zapisów)

  Serdecznie zapraszamy do udziału!
  Zespół CKC Poznań

 • Kochani,

  zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

 • W dniu wczorajszym 05.12.2017r. podczas długiej przerwy reprezentacje klas gimnazjum i liceum wzięły udział w konkursie o Patronie naszej szkoły św. Józefie Kalasancjuszu. Trzy zwycięskie klasy 3c LO, 2a LO, 1b LO w ramach nagrody zostały zaproszone do tajemniczego Escape room. Ciekawe czy to sprawka św. Mikołaja....?

 • Wyniki rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - REJON VC

  WYNIKI_REJON_Vc.pdf

  Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej panią Martą Chowaniak tel. 61 823 40 41 uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach: 

  wtorek 13.00-14.00 sala 16 B
  czwartek 17.30-18.30   sala 121  

 • W czwartek 30 listopada 2017 roku o godzinie 18.30 w szkolny klub ,,Skrzynka" zamieni się w ,,Pijarski Salon Poezji".
  Jeśli chcecie poznać poetyckie talenty uczniów z naszej szkoły, usłyszeć wiersze w wykonaniu ich autorów, posłuchać poezji śpiewanej oraz koncertu skrzypcowego "Na dwa świerszcze i wiatr w kominie" - przyjdźcie i zaśpiewajcie razem z nami.
  Zaprasza – 
  Zespół Polonistów!

 • Już 25.11 (sobota) odbędą się kolejne zajęcia dla chętnych rodziców z dziećmi w ramach Centrum Kultury Calasanz:
  - piłka nożna (sala gimnastyczna)
  9:00-9:30 rozgrzewka
  9:30-11:00 rozgrywki
  - zumba
  09:30-10:30 (mała sala gimnastyczna)
  10:30-11:00 kawa w świetlicy
  Po spotkaniu możliwość wsparcia finansowego naszego Centrum
  Zapraszamy do udziału!

 

 

Poniedziałek 11.12.2017

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy