Nawigacja

 • Bardzo serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej szkole w ramach szkolnego Centrum Kultury Calasanz:
  - 21.10 (sobota) od godziny 10:00-11:00 zumba dla mam z córkami oraz z synami (jeżeli będą chętni:)- po spotkaniu mała czarna w miłym towarzystwie:)- dla dzieci 0-5 lat będzie zorganizowana opieka (mamy mogą ćwiczyć, dzieci będą pod opieką wykwalifikowanej kadry:)

  Nowości w ramach Centrum Kultury Calasanz:
  UWAGA: dotyczy tylko dzieci z klas 1 SP

  ZAJECIA PRZYRODNICZE - CZWARTEK OD GODZINY 12;55 DO 13:40 (SALA NR 5)

  LOGUŚ-ZAJECIA MATEMATYCZNO-LOGICZNE- PIATEK OD GODZINY 12:55 DO 13:40 (1 GRUPA) ORAZ OD 14:00-14:45 (2 GRUPA) (sala nr 5)

  PROWADZACA ZAJĘCIA: P. KASIA PIOTROWSKA- NASKRĘT

  4. Zajęcia dla chętnych dzieci ( z klas 1-7 SP) z JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO !!!. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w takich zajęciach odbędzie się w najbliższy czwartek 19.10 na dużej przerwie (12:35-12:55) w sali nr 4.
  Prowadzaca zajęcia p. Iga Kwiatkowska

  5. Podróże po Ziemi Świetej- chciałbym Państwa zaprosić na cykl spotkań o Ziemi Świetej z osobą, która kiedyś zawodowo pełniła rolę przewodnika grup turystycznych po tym miejscu. W sposób szczególny zaproszenie kieruję do rodziców, dziadków, ale również naszej młodzieży, czy też chętnych dzieci, które będą zainteresowane taką tematyką.
  Spotkania odbywać się będą w kazdy 3 czwartek miesiąca- najbliższe 16 listopada (czwartek) o godzinie 16:00. Po sp...

 • Listopad poetycko...

  Drodzy Piszący (Wiersze) i Drogie Piszące (Wiersze)!

  organizujemy kolejny Listopad Poetycki, w czasie którego planujemy wieczorne spotkanie poetyckie. Chcemy, by Wasza twórczość została zaprezentowana i wybrzmiała wśród Waszych Przyjaciół.

  Wydamy na tę okoliczność jednodniówkę, by zostało po spotkaniu coś mniej ulotnego niż pamięć o przeczytanym/wysłuchanym wierszu.

  Zatem poszukujemy osób rysujących, którzy ozdobią ową jednodniówkę.

  Natomiast Osoby piszące prosimy o nadsyłanie propozycji utworów do swoich nauczycieli/nauczycielek języka polskiego. Prawdopodobnie będziemy musiały/li dokonać wyboru tekstów (do 3 listopada). Prosimy więc o wyrozumiałość.

 • Spotkanie z pracownikami poznańskiego ZOO

  W dniu 16 października  2017 roku odbyło się spotkanie z pracownikami Nowego Zoo w Poznaniu. Dla uczniów została przygotowana prelekcja multimedialna dotycząca roli zoo. Młodzież dowiedziała się, że do podstawowych zadań ogrodów zoologicznych należy: utrzymanie puli genowej gatunków zagrożonych wyginięciem, przygotowanie projektów reintrodukcji, azylowanie zwierząt, edukacja społeczna i przyrodnicza. Ciekawy sposób przekazania informacji zainteresował wszystkich uczniów.

 • Z przyjemnością zawiadamiamy, że prace dwóch uczennic naszej szkoły, Zofii Karolak z klasy 3 b gimnazjum oraz Joanny Sudoł z klasy 3 a liceum, zostały zakwalifikowane do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu twórczego pisania "Giętkie pióro" organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada.

  Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

 • 16 października 2017 w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.
  Z tej okazji została zorganizowana zbiórka pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  Uzbieraliśmy 445,35 zł.
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w udział!
  Komisyjnie zostały też wylosowane dwie płyty zespołu ARKA NOEGO. Szczęśliwcami w tym roku okazały się Gabrysia Janas z klasy 1b SP oraz p. Dorota Wawrzyniak ze sklepiku szkolnego. Gratulujemy!
  Do wygranej dołączmy autografy muzyków zespołu LUXTORPEDA.
  Nagrody będą do odbioru w małym pokoju nauczycielskim u p. Wandy Śpikowskiej.
  Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do udziału w podobnych akcjach!

 • W najbliższą niedzielę, 15 PAŹDZIERNIKA 2017r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej.

  Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

  Po Mszy św. szkolny wolontariat zaprasza do księgarenki. Z racji przeżywanego niedawno Dnia Papieskiego oraz zbliżającej się 39 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Papieża będzie można zakupić wyjątkowe kremówki. Zebrane datki będą wsparciem działań szkolnego wolontariatu.

  Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.

 • W czwartek 5 października 2017r. odbył się wyjazd integracyjny klas siódmych do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. MRU jest jedynym z największych umocnień obronnych w Europie. Program wyjazdu łączył w sobie zajęcia mające na celu bliższe poznanie się uczniów klas siódmych A, B i C z wycieczką edukacyjną.

  Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie małego muzeum wojskowego, gdzie dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca. Następnie zwiedziliśmy  bunkier NIETOPEREK. Oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał nam jak powstał i do czego Niemcy go wykorzystywali. Obecnie zakamarki tego miejsca stały się miejscem idealnym jako schronienie dla nietoperzy, które uwielbiają warunki panujące w bunkrach. Po zwiedzeniu zabytku czekało na nas ognisko przy którym ogrzaliśmy się i odpoczęliśmy. Wycieczka zakończyła się przyjazdem do szkoły o godz. 16:30.

 • Grawitacja, tkanka, dodawanie, rzeczownik w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim?
  W minionym tygodniu obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na lekcjach młodzież gimnazjum i liceum poznawała słownictwo z różnych dziedzin w językach obcych, nauczanych w klasie. W szkole pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów a na długich przerwach można było posłuchać piosenek w różnych językach.
  Mamy nadzieję, że to wydarzenie przypomniało wszystkim, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

 • Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum, Anna Krzyżaniak z kl. III b LO, została wybrana do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

  Gratulujemy!

 • W sobotę uczennica kl 2c Gimnazjum ,zawodniczka KS Sobieski Gabriela Spuła wywalczyła wysoko punktowane 5 miejsce podczas Mistrzostw Młodziczek Makroregionu.W zawodach startowały zawodniczki z czterech województw.
  Gratulacje dla Gabrieli - oby tak dalej!!!!
   

 

 

Poniedziałek 23.10.2017

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy