Sukcesy lekkoatletyczne

Z dumą i radością informujemy o sukcesach sportowych naszych uczniów, którzy przez kilka tygodniwali w mityngach  poznańskich czwartków lekkoatletycznych edycji 2021/2022.

W czwartek 2 czerwca odbył się finał miejski tych zawodów, na którym nasi uczniowie zdobyli kilka medali. Janek Jaskóła (kl. 6a) zdobył złoty medal w rzucie piłeczką palantową, a w biegu na 300 m zajął trzecie miejsce. Cecylia Łoś (kl. 5b) w biegu na 300 m wywalczyła brązowy medal. Jadwiga Jajko (kl. 6a) w biegu na 600 m  zajęła trzecie miejsce. W mityngachwał także Fryderyk Cieśliński (kl. 6a), który w finale nie wziął udziału, ale podczas całego cyklu czwartków uzyskiwał bardzo dobre wyniki i otrzymał kilka dyplomów zajmując miejsca na podium w biegach na 60 m i 300 m oraz w skoku w dal. Cała czwórka podczas kolejnych tygodni rywalizacji uzyskała świetne wyniki także w innych konkurencjach: skok w dal, biegi na 60 m i na 300 m. Rywalizacja z innymi szkołami i klubami stała na wysokim poziomie. Uczniów do zawodów przygotowała pani Grażyna Gulczyńska.