Wiadomości

Zmieniony terminarz wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2020/2021

Zmieniony terminarz wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2020/2021

W związku ze zmianą terminu ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021 Wielkopolski Kurator Oświaty przekazuje do publicznej wiadomości dostosowany do niego harmonogram wojewódzkich konkursów przedmiotowych w Wielkopolsce zawierający przesunięte terminy poszczególnych stopni konkursu.

Przedłużamy zdalne nauczanie

Przedłużamy zdalne nauczanie

Od 30 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów  szkoły podstawowej oraz liceum. Oddziały przedszkolne (zerówki) będą funkcjonowały bez zmian. Szczegóły tutaj.

RODZINNE RORATY

RODZINNE RORATY

W tym roku nasze adwentowe przygotowania będą wyglądać nieco inaczej niż zwykle. Ze względu na pandemię niewiele osób może wziąć udział w tradycyjnych roratach w kościele, ale przecież to nie powód, by rezygnować z przygotowań do Bożego Narodzenia.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Kiedy nadchodzi 27 listopada wszyscy, którzy jesteśmy i czujemy się synami i córkami św. Józefa Kalasancjusza, wspominamy z radością Jego opiekę nad nami. Jest to dzień, w którym świętujemy, przede wszystkim z uczniami i nauczycielami, wspomnienie Świętego, którego Bóg nam dał jako ojca, mistrza i założyciela.


Sukces naszych dzieci

Sukces naszych dzieci


Z radością informujemy, że parce Zofii Skrypnik z kl. 0b i Aleksandra Skrypnika z kl. Ib zostały wyróżnione w konkursie patriotycznym organizowanym przez ODK Bajka. Poniżej link do konkursu:

KONKURSZdalna Szkoła +

Zdalna Szkoła +

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+. Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Wielkopolskie Debaty Oksfordzkie

Wielkopolskie Debaty Oksfordzkie

W imieniu Pijarskiego Koła Debat Oksfordzkich mamy przyjemność poinformować, że reprezentacja naszej szkoły świetnie poradziła sobie w fazie grupowej Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.
Udało nam się wygrać wszystkie tezy i tym samym zakwalifikować do finału 12.12.2020.

Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

W Polsce prawie wszyscy uczniowie uczą się zdalnie. Jednak u nas w szkole są takie klasy, które sprawiają, że budynek szkoły żyje głosami dzieci. To zerówki. Wczoraj każda na swój, wyjątkowy sposób uczciła Święto Niepodległości.

Konsultacje z nauczycielami

Konsultacje z nauczycielami

Szanowni Państwo,
W  listopadzie przewidzieliśmy w naszym szkolnym kalendarium konsultacje rodziców z nauczycielami:
17 listopada - dla szkoły podstawowej,
18 listopada - dla liceum.

Odbędą się one online, za pomocą aplikacji Teams (rodzice wykorzystują konto dziecka), w godzinach 18:00-20:00.

Program „Dobry Start”

Program „Dobry Start”

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.


Zdalne nauczanie w klasach 1-8 szkoły podstawowej oraz w liceum

Zdalne nauczanie w klasach 1-8 szkoły podstawowej oraz w liceum

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz liceum. Oddziały przedszkolne (zerówki) będą funkcjonowały bez zmian. Szczegóły poniżej.

BEATYFIKACJA JOANA ROIG I DIGGLE'A

BEATYFIKACJA JOANA ROIG I DIGGLE'A

W sobotę, 7 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja naszego pijarskiego wychowanka, Joan Roig i Diggle’a. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat jako Postulator prowadził jego proces beatyfikacyjny.

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle