Wiadomości

"Krajobraz wodą pisany"

Gratulujemy uczennicy kl. 1cLO, Anieli Dudzic, która otrzymała wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Krajobraz wodą pisany"


mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

Zebranie rady rodziców

Zebranie rady rodziców

Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich rodziców wybranych podczas nadchodzących zebrań z wychowawcami do nowych Rad Klasowych, na zebranie ogólne Rady Rodziców o charakterze sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się w dniu 26 września 2023 o godz. 18.30 w holu szkoły.
Przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców,
Katarzyna Hejne

Szkolny kiermasz używanych podręczników dla LO

Szkolny kiermasz używanych podręczników dla LO

Szkolny kiermasz używanych podręczników dla LO! Sprzedaż podręczników odbędzie się 14 września ( książki dla klasy 1 i 2) oraz 15 września ( książki dla klasy 3 i 4) podczas długich przerw na korytarzu w okolicy sali 205. 

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy na zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

środa 25 stycznia klasy 1-3 LO
18:00 spotkanie w holu głównym
18:20 spotkanie z wychowawcą

Spotkanie z nauczycielami przedmiotów możliwe w godz. 18:45-20:00 tylko po umówieniu się poprzez wiadomość w dzienniku Librus.

Eucharystia wspólnoty szkolnej

Eucharystia wspólnoty szkolnej

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia 2022, w naszej szkole odprawimy Mszę świętą o godzinie 10:00.
Eucharystia odbędzie się w holu głównym, wejście od strony parkingu przy Sobieskiego.

Po Mszy będzie działała kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców. Serdecznie zapraszamy!

Partocinium 2022

Partocinium 2022

W piątek 25.listopada świętowaliśmy Patrocinium. To największe święto społeczności naszej szkoły. Dzień naszego patrona - św. Józefa Kalasancjusza.  


Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego LO

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego LO

Już 15 listopada w naszym liceum wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego LO! Jedno jest pewne - zwycięży ... Ktoś z 2b. Poniżej przedstawiamy kandydatów, albo niech oni się sami przedstawią.

Adam Bekas

Łukasz Tytoń

"Być jak Ignacy" - raport I - październik 2022

W Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu funkcjonuje Kółko Fizyczne o nazwie „Dziwny jest ten świat”. Liczy ono 30 uczniów i uczennic klas 7 i 8. Kółko to prowadzą nauczycielki fizyki: mgr Justyna Bartol-Baszczyńska i dr Agnieszka Eichner.

Sobota Gospodarcza

Sobota Gospodarcza

W sobotę 24 września spotkaliśmy się na boisku szkolnym związku z sobotą gospodarczą. Tym razem celem był montaż nowo zakupionych ławek.