Wiadomości

EUCHARYSTIA WSPÓLNOTY SZKOLNEJ

EUCHARYSTIA WSPÓLNOTY SZKOLNEJ

W dniu 19.02. gościliśmy w naszej, szkolonej wspólnocie o. prowincjała Mateusza Pindelskiego SP, który wraz z naszymi Ojcami Pijarami odprawił mszę św.  Dziękujemy dzieciom z klas 6a i 6b, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie oprawy mszy. Dziękujemy też zespołowi Dzieci Kalasancjusza, pani Karolinie Stachowiak i pani Beacie Bajer za uświetnienie mszy muzyką. 

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

"Być jak Ignacy" - raport IV - styczeń 2023

Tematem przewodnim w projekcie „Być jak Ignacy” w miesiącu styczniu była: kryptologia szyfry i matematyka w życiu codziennym. Podczas zajęć kółka w tym miesiącu poznaliśmy wiele szyfrów: ułamkowy, cyfrowy, rama, zmiana, alfabet Morse’a, ga-de-ry-po-lu-ki i inne. Uczyliśmy się szyfrować różne wiadomości oraz rozszyfrowywać przesłane informacje.

Prezentacja z kółka.


Duchowa Adopcja Maturzysty

Duchowa Adopcja Maturzysty

Maturzysto, daj się zaadoptować!

Na 100 dni przed maturą rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! Zakon Pijarów będzie wspierał swoją modlitwą wszystkich, którzy w maju przystąpią do egzaminów.


Eucharystia Wspólnoty Szkolnej

Eucharystia Wspólnoty Szkolnej

W najbliższą niedzielę, 19 lutego 2023, w naszej szkole odprawimy Mszę świętą o godzinie 10:00. Eucharystia odbędzie się w holu głównym, wejście od strony parkingu przy Sobieskiego. 

Po Mszy będzie działała kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców. Serdecznie zapraszamy!


Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Naszym Ojcom Pijarom dzisiaj chcemy życzyć:

 Obfitości Bożego błogosławieństwa i Jego darów oraz podążania przez całe życie z ufnością, nadzieją i radością za Panem.
Życzymy również licznych i pięknych owoców Waszej posługi. Niech przez Was ludzie, z którymi się spotykacie, doświadczają bliskości Pana Boga.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy na zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

środa 25 stycznia klasy 1-3 LO
18:00 spotkanie w holu głównym
18:20 spotkanie z wychowawcą

Spotkanie z nauczycielami przedmiotów możliwe w godz. 18:45-20:00 tylko po umówieniu się poprzez wiadomość w dzienniku Librus.

Rodzinne kolędowanie

Rodzinne kolędowanie

Droga Wspólnoto Rodzin naszej szkoły, w tym cudownym czasie, kiedy to świętujemy Wcielenie Jezusa i Jego narodziny w naszych sercach, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wspólnotowe, rodzinne kolędowanie. 

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Już tradycyjnie nasza szkoła jest zaangażowana w organizację Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

Msza Święta za Benedykta XVI

Msza Święta za Benedykta XVI

Papież emeryt Benedykt XVI zmarł 31 grudnia, przeżywszy 95 lat. Msza Święta w Jego intencji zostanie odprawiona w naszej Szkole 5 stycznia o godzinie 7:15 w holu głównym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Świąteczna atmosfera

Świąteczna atmosfera

Chcemy Was zaprosić na wspomnienie szkolnej wigilii. Świętowaliśmy razem na roratach, a także w klasach ze swoimi wychowawcami. Zapraszamy do galerii.

"Być jak Ignacy" - raport III - grudzień 2022

Tematem miesiąca grudnia w projekcie być jak Ignacy była astronomia. Dlatego właśnie podczas pierwszych zajęć w grudniu omówiliśmy sobie wszystkie ciekawostki o Układzie Słonecznym oraz staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego Ziemia kręci się wokół własnej osi skąd się wziął nasz ziemski księżyc...