Wiadomości

Wyniki  VIII Konkursu Recytatorskiego

Wyniki VIII Konkursu Recytatorskiego

W dn. 23.03.2023 r. odbył się finał VIII Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 0 i 1-3 Szkoły Podstawowej. Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł KOSMICZNE PODRÓŻE, ponieważ w związku z przypadającą 550 rocznicą urodzin słynnego astronoma obchodzimy w 2023 roku Rok Mikołaja Kopernika.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

27 marca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Łukasza Wierzbickiego, autora książek przygodowych dla dzieci. W trakcie spotkań autor opowiadał o bohaterach swoich książek, które inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami.Rekolekcje szkolne

Rekolekcje szkolne

W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje szkolne. Mieliśmy w tym czasie wspaniałych gości. Dla szkoły podstawowej rekolekcję prowadziły siostry urszulanki: siostra Ania i siostra Edyta. Licealistów w drodze przez Wielki Post wspierali: pani Barbara Turek, dk. Łukasz Wójcik SDB oraz Tomasz Wojtas. 

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

Turniej szachowy - wyniki

Turniej szachowy - wyniki

Wyniki z turnieju szachowego, który odbył się w dniu 11.03.2023 r., w Szkole Gaudium Et Studium o Puchar Dyrektora Szkoły.
Turniej jest cyklicznym turniejem w ramach programu "Szachy w szkole" oraz popularyzacją szachów w całym kraju. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w tym wydarzeniu osiągając następujące wyniki.

BREAKING BOUNDARIES. KNOWING THE PAST AND BUILDING THE FUTURE

BREAKING BOUNDARIES. KNOWING THE PAST AND BUILDING THE FUTURE

Przełamując Bariery. Poznawanie historii pomocą w budowaniu przyszłości.

Głosowanie! Pomóżcie wybrać logo projektu Breaking Boundaries!

Kontynuujemy współpracę ze szkołą pijarską z Hiszpanii w ramach programu Erasmus Plus. Tym razem uczniowie klasy 1 A LO i uczniowie z Escolapios Tafalla wzięli udział w konkursie na najlepsze logo projektu. Do finału dostały się po trzy propozycje z każdego kraju, które odzwierciedlają ducha współpracy międzynarodowej i porozumienia między pokoleniami.


Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy na zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

wtorek 14 marca szkoła podstawowa
klasy 0-3 godzina według  ustaleń z wychowawcą
klasy 4-8 spotkania z wychowawcą o godzinie 18.00

środa 15 marca klasy 1-4 LO
18:00 spotkanie z wychowawcą

Spotkanie z nauczycielami przedmiotów możliwe w godz. 18:45-20:00 tylko po umówieniu się poprzez wiadomość w dzienniku Librus.


Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

Prosimy, przekaż 1,5% podatku na rzecz Fundacji  Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza i wesprzyj naszą Szkołę.

Nr KRS 0000120773  

Cel szczegółowy Zespół Szkół Zakonu Pijarów w POZNANIU 

Dziękujemy!


"Być jak Ignacy" - raport V- luty 2023

Tematem przewodnim w projekcie „Być jak Ignacy” w miesiącu lutym 2023 były „Siły wokół nas”. Wszystkie poznane siły podzieliliśmy na rzeczywiste siły występujące w przyrodzie oraz na siły pozorne. 

mLegitymacja

mLegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

W dniach 10-12 marca 2023r. zapraszamy na nasze stoisko na MTP. Pawilon 7A stoisko 29.
Kiedy nas można zobaczyć?

  • w piątek 10:00-18:00
  • w sobotę 9:00-18:00
  • w niedzielę 9:00-16:00

Pod tym linkiem zobaczycie film o nas,
a tu są warunki rekrutacji do liceum i szkoły podstawowej

Bądźcie z nami!

NAGRODY PROWINCJALNE

NAGRODY PROWINCJALNE

W dniu 19 lutego po Eucharystii wspólnoty szkolnej  o. prowincjał Mateusz Pindelski wręczył nagrody Prowincjalne "Sapere auso por Professoribus" oraz "Kalasancjusz z dzieckiem". 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku.