Wiadomości

BREAKING BOUNDARIES. KNOWING THE PAST AND BUILDING THE FUTURE-Przełamując Bariery.

BREAKING BOUNDARIES. KNOWING THE PAST AND BUILDING THE FUTURE-Przełamując Bariery.

Plus na przeprowadzenie międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach akcji Współpraca Organizacji i Instytucji (KA210)Plus na przeprowadzenie międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach akcji Współpraca Organizacji i Instytucji (KA210)Poznawanie historii pomocą w budowaniu przyszłości.
Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Poznaniu, dzięki zaangażowaniu Pań Agnieszki Bajkowskiej oraz Anny Wawrzyniak, otrzymało w tym roku grant programu Erasmus Plus na przeprowadzenie międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach akcji Współpraca Organizacji i Instytucji (KA210).

Penpal experience

Penpal experience

W tym roku szkolnym kolejne klasy  mają szansę na udział w projekcie "Penpal experience". Projekt polega na wymianie korespondencji ze szkołą poza granicami Polski.

Adwent z Pijarami

Adwent z Pijarami

27 listopada zaczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana. 

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku na godzinę 7.15. Roraty będą w holu głównym.

Zimowa przygoda

Zimowa przygoda

Młodzież naszego liceum oraz  uczniowie pijarskiego liceum z Elbląga, uczestniczyli w fascynującej, zimowej, przygodzie sportowej w Karkonoszach.


Warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne

15 i 16 listopada młodzież klas 1 i 3 naszego liceum uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych dotyczących upowszechniania wiedzy o zasadach racjonalnego odżywiania oraz marnowania żywności, realizowanego przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów dzięki środkom pochodzącym z Programu Wsparcia Edukacji.

Projekt „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

Projekt „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

W dniach 15 – 16 listopada 2022 r. 38 uczniów kl. II Publicznego Liceum Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu oraz ich opiekunowie uczestniczyli w warsztatach organizowanych w ramach projektu „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” realizowanego przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów dzięki  środkom pochodzącym z Programu Wsparcia Edukacji.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Kochani,
Serdecznie zapraszamy na szkolny
Kiermasz Świąteczny  od 28 listopada - hol przy wejściu głównym.

"Być jak Ignacy" - raport II - listopad 2022

Podczas listopadowych zajęć kółka fizycznego zajmowaliśmy się wodą i zjawiskiem wyporności. Poznaliśmy postać Stefana Drzewieckiego – polskiego wynalazcy, który żył 94 lata, a urodził się w 1844 roku.



Partocinium 2022

Partocinium 2022

W piątek 25.listopada świętowaliśmy Patrocinium. To największe święto społeczności naszej szkoły. Dzień naszego patrona - św. Józefa Kalasancjusza.  


Słodkie wtorki

Słodkie wtorki

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Bardzo, bardzo z całego serca chcielibyśmy podziękować Wam za zaangażowanie i upieczenie pysznych ciast na nasze stoisko wolontariackie.


Eucharystia wspólnoty szkolnej

Eucharystia wspólnoty szkolnej

W najbliższą niedzielę, 20 listopada 2022, w naszej szkole odprawimy Mszę świętą o godzinie 10:00.
Eucharystia odbędzie się w holu głównym, wejście od strony parkingu przy Sobieskiego.

Po Mszy będzie działała kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców. Serdecznie zapraszamy!

Wybieramy Szkołę i Nauczycielkę Roku

Wybieramy Szkołę i Nauczycielkę Roku

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie wielkopolskim jest prowadzony przez „Głos Wielkopolski”. Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała nasza nauczycielka, Pani Zuzanna Pieczyńska.  Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 24 listopada, chętnych zapraszamy do oddania głosu :-)     

Podajemy linki do głosowania: Szkoła Roku, Nauczyciel Roku - Pani Zuzanna Pieczyńska